Uwielbiam decupage, szydełko, haft i wszystko inne co zostało wykonane z pasją... Jeśli masz chwilkę, zapraszam Cię na handmade mamy na wychowawczym...

2013/02/13

Szydełkowanie krok po kroku cz. IV


Dzisiaj: Różne warianty słupków 
(zdj. pochodzą z mojego poprzedniego bloga)Podwójny słupek
Nabrać 2 narzuty, wkłuć w początkowe o. łańc. (lub o.), znowu narzucić i przeciągnąć pętelkę,* narzucić i przerobić razem dwie pętelki ( dokładnie pętelkę i narzut), od * powtórzyć czynność 2 x. W języku fachowym określa się to jako: przerobić 3 x po 2 pętelki Potrójny słupek
Nabrać 3 narzuty, wkłuć w początkowe o. łanc. (lub o.), znowu narzucić i przeciągnąć pętelkę, * narzucić i przerobić razem dwie pętelki (dokładnie pętelkę i narzut), od* powtórzyć czynność 3 x.
W języku fachowym określa się to jako: przerobić 4 x po 2 pętelki 

Słupek reliefowy od przodu

Narzucić i sięgając od przodu do tyłu wkłuć się wokół dolnego słupka, narzucić i przeciągnąć pętelkę, narzucić i najpierw przerobić 2 pętelki (pętelkę + narzut) znajdujące się na szydełku. Narzucić i przerobić ostatnie dwie pętelki znajdujące się na szydełku.
 Słupek reliefowy od tyłu
Narzucić i sięgając od tyłu do przodu wkłuć się wokół dolnego słupka, narzucić i przeciągnąć pętelkę, narzucić i przerobić nim dwie pętelki  (pętelkę + narzut) znajdujące się na szydełku, narzucić i przerobić  ostatnie dwie pętelki znajdujące się na szydełku.


Dwa słupki przerobione razem w jednym miejscu wkłucia

1. Narzucić, wkłuć w o. narzucić i przeciągnąć pętelkę, narzucić i przerobić pętelkę i narzut znajdujące się na szydełku (=otrzymujemy 2 pętelki), nabrać nowy narzut.
2. Wkłuć się w to samo miejsce o. , narzucić i przeciągnąć nitkę, narzucić i przerobić pętelkę i narzut znajdujące się na szydełku, narzucić i przerobić wszystkie pętelki znajdujące się na szydełku.Cała seria "Szydełkowanie krok po kroku" i prawa autorskie należą i pochodzą z Diana extra  Szkoła szydełka  !!!!!!
cały ten kurs jest" fotorelacją" z gazety "Szkoła szydełka"

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Google+ Followers

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...