Uwielbiam decupage, szydełko, haft i wszystko inne co zostało wykonane z pasją... Jeśli masz chwilkę, zapraszam Cię na handmade mamy na wychowawczym...

2013/02/08

Szydełkowanie krok po kroku cz. III


Rodzaje podstawowych oczek
Wszystkie oczka szydełkowe tworzy się z pętelek, które powstają na skutek trzech podstawowych czynności: narzucenia, przeciągnięcia nitki i przerobienia. Różna liczba, rodzaj i kolejność rzędów dają w efekcie różne rodzaje oczek. Zdjęcia pokazują rodzaje podstawowych oczek od oczka ścisłego zamykającego po wielokrotny słupek.

Oczko ścisłe zamykające

  
Wkłuć w następne oczko, narzucić nitkę (tzn. nawinąć ją na szydełko) i przeciągnąć ją równocześnie przez o. i pętelkę znajdującą się na szydełku.

1. Szydełko wkłuć w początkowe o. łańc. i narzucić nitkę. (Od 2. rzędu zamiast w początkowe o. łańc. wkłuwać w o. poprzedniego rzędu

2. Narzut przeciągnąć przez początkowe o. łańc. (lub o. ) tworząc pętelkę, znowu narzucić i tym narzutem przerobić obie pętelki znajdujące się na szydełku.

3. Powierzchnia oczek ścisłych.

Półsłupek

Narzucić, wkłuć w początkowe o. łańc. (lub o.) narzucić i przeciągnąć pętelkę (= w języku fachowym: wyciągnąć pętelkę), znowu narzucić i przerobić wszystkie 3 pętelki ( a dokładnie: pętelkę, narzut i pętelkę) znajdujące się na szydełku.

1. Narzucić, wkłuć w początkowe o. łańc. (lub o.) i znowu narzucić. Przeciągnąć szydełko przez pętelkę, znowu narzucić i tym narzutem przeciągnąć przez pętelkę i 1 narzut.

2. Tak otrzymujemy na szydełku dwie pętelki.Znowu narzucić i przeciągnąć przez dwie pętelki. W języku fachowym określa się jako: przerobić 2 x po 2 pętelki.

3. Powierzchnia ze słupków.

Cała seria "Szydełkowanie krok po kroku" i prawa autorskie należą i pochodzą z Diana extra  Szkoła szydełka  !!!!!!
cały ten kurs jest" fotorelacją" z gazety "Szkoła szydełka"

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Google+ Followers

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...